Politiker i Vetlanda kommun

Anders Rodewald (KD)

Uppdrag (3 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommundelsråd för Ekenäs Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Miljö- och byggnämnden Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31