Politiker i Vetlanda kommun

Roger Eriksson (VF)

Kontaktinformation

Telefon:
070-544 80 34 (mobil)
070-544 80 34 (arbete)

Postadress:
Bastugatan 4 574 55 KVILLSFORS
(bostad)

E-post:
roger.eriksson@vetlanda.se

Uppdrag (4 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommundelsrådet för Ökna-Karlstorp Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Miljö- och byggnämnden 2:e vice ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Styrelsen för Njudung Energi Vetlanda AB Ledamot 2019-03-20 - 2023-06-30