Politiker i Vetlanda kommun

Anders Bengtsson (M)

Kontaktinformation

E-post:
anders.bengtsson@vetlanda.se

Uppdrag (5 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunala rådet för funktionshindrade Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Valberedningen Ersättare 2018-10-17 - 2022-10-14
Vård- och omsorgsnämnden Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31
Vård- och omsorgsnämndens arbetsutskott Ordförande 2019-01-01 - 2022-12-31